Peter Forsskal: Thoughts on Civil Liberty
 
About
 
  Peter Forsskål Projesi aşağıdaki kişilerden oluşmaktadır:
   
 
 
Thomas von Vegesack
 

Thomas von Vegesack

Thomas von Vegesack 1968-94 yılları arasında Norstedts’de yayımcı olarak çalıştı, İsveç PEN’in 1978-87 yılları arasında başkanlığını yaptı ve 1987-93 yılları arasında ise Uluslararası PEN’in Hapisteki Yazarlar Komitesinin başkanlığını yaptı. Yayımladığı bir çok kitap arasında ifade özgürlüğü ile ilgili de bir dizi kitap yayımladı. Özgürlüğün Tadı isimli kitap 1755-1830 yılları arasında İsveç’teki kamuoyunun oluşması ile ilgili bir kitaptı.

† 2012 Obituary

     
Helena Jaderblom  
Helena Jaderblom
 
Helena Jaderblom Stockholm’deki İdari Temyiz Mahkemesi’nin baş hakimidir. 2008 yılında Avrupa Konseyi resmi belgelere erişim ile ilgili Konsey Konvansiyonunun üzerinde çalışan uzmanlar grubunun başkanlığını yaptı.
 
 
     

Gunilla Jonsson

 

 

Gunilla Jonsson

1941’de doğan Gunilla Jonsson İsveç Milli Kütüphanesi altında Kungl Kütüphanesinde 1971’den emekli olduğu 2006 yılına kadar görev yaptı. Özellikle az bulunan ender kitapların ve tarihi koleksiyonların korunması ve geçmişe ait kaynakçalar üzerine çalıştı. Daha sonra1700-1829 yıllarına ait İsveç geçmiş kaynakçalar ve kütüphanenin referans hizmetlerinden sorumlu oldu. 1996-2006 yılları arasında kütüphanenin müdür yardımcılarından biri olarak ve yasal yatırımlar ile kazanımların yanında milli kaynakça ve diğer kataloglama faaliyetlerini de yürüten Koleksiyon Geliştirme ve Belgeleme Bölüm başkanı olarak görev yaptı. Forsskål’ın kitabının kaynakçası ve tarihçesi üzerine İsveççe ve yabancı yayımlarda çeşitli makaleler yayınladı.
     

David Goldberg

 

 

David Goldberg

David Goldberg 1971 yılından 2000 yılının sonuna kadar Glasgow Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitim verdi. Şimdilerde Oxford Üniversitesi Hukuk Fakültesi altında Sosyo-Hukuki Çalışmalar Merkezinde akademisyen olarak hizmet vermekte ve Glasgow’da bulunan Kaledonya Üniversitesinde, Queen Mary Kolejinde (Londra Üniversitesi) ve Stirling Üniversitesinde medya hukuku eğitimi vermektedir. Uluslararası Medya Avukatları Birliği’nin kurucu üyelerinden biri ve Britanya Dışişleri Ofisi ve İngiliz Milletler Topluluğu “İfade Özgürlüğü Panelinin” de üyesi olan Goldberg ayrıca İskoçya Bilgi Özgürlüğü Kampanyasının 1984’ten 2008 yılına kadar temsilciliğini yapmıştır.
 
 
 
David Shaw  
David Shaw
Biography currently available in English only
 
www.djshaw.co.uk
 
 
 
 
 
     
     
Jonas Nordin  
Jonas Nordin
Biography currently available in English and Swedish only
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Natalie Lantz  
Natalie Lantz
Exegetic Entertainment
 
Biography currently available in English only
 
 
 
 
 
     
     
    Gunnar Persson † 2011
     
    http://juridikbloggen.wordpress.com/2011/07/03/till-minnet-av-jur-dr-gunnar-persson/
     
    http://www.svd.se/opinion/brannpunkt/medier-kan-ostraffat-fortala-ett-foretag_6672562.svd
 
 
   
 
  << English